IDM Superbike Lausitz 23.-25.4.10

Superbike Race1; 18 kierr.
1 Muggeridge, Karl Wallisellen AUS 25 (30:23.376)
2 Rizmayer, Gabor Budapest HUN 20
3 Veneman, Barry Dalfsen NED 16
4 Nebel, Stefan Velbert GER 13
5 van Keymeulen, Didier Kalken BEL 11
6 Diss, Sebastien Schweighouse FRA 10
7 Wildisen, Marc Hämikon SUI 9
8 Hommel, Sascha Reichenbach GER 8
9 Stamm, Roman Affeltrangen SUI 7
10 Meklau, Andy Spielberg AUT 6
11 Kallio, Vesa Valkeakoski FIN 5 (30:57.180)
12 Metcher, Jed Eltham AUS 4
13 Jones, Gareth Canungra AUS 3
14 van Ginhoven, Ghisbert Leidschendam NED 2
15 Grams, Didier Limbach-Obf. GER 1

Superbike Race2; 18 kierr.
1 Muggeridge, Karl Wallisellen AUS 50 (30:14.267)
2 Veneman, Barry Dalfsen NED 26
3 Nebel, Stefan Velbert GER 26
4 Teuchert, Jörg Hersbruck GER 20
5 Rizmayer, Gabor Budapest HUN 20
6 Meklau, Andy Spielberg AUT 17
7 Diss, Sebastien Schweighouse FRA 17
8 Bauer, Martin Eggendorf AUT 16
9 Stamm, Roman Affeltrangen SUI 15
10 Wildisen, Marc Hämikon SUI 14
11 Hommel, Sascha Reichenbach GER 14
12 van Keymeulen, Didier Kalken BEL 11
13 Daemen, Werner Neerpelt BEL 9
14 Kallio, Vesa Valkeakoski FIN 7 (31:02.032)
15 Jones, Gareth Canungra AUS 7
16 van Ginhoven, Ghisbert Leidschendam NED 5
17 Metcher, Jed Eltham AUS 4
18 Grams, Didier Limbach-Obf. GER 2

Supersport 17 kierr.
1 Cudlin, Damian Taree AUS 25 (29:21.521)
2 Knobloch, Günther Voitsberg AUT 20
3 Günther, Jesco Wuppertal GER 16
4 Fröhlich, Georg Wechselburg GER 13
5 Penzkofer, Rico Böhlen GER 11
6 Chèvre, Raphael Méttembert SUI 10
7 Kerschbaumer, Stefan Höf-Präbach AUT 9
8 Sutter, Daniel Weissbad SUI 8
9 Raschle, Roman Wattwil SUI 7
10 Prinz, Nina Weinheim GER 6
11 Peh, Michael Saupsdorf GER 5
12 Vostárek, Patrik Prag CZE 4
13 Leemann, Remo Mattwil SUI 3
14 Lauslehto, Tatu Järvenpää FIN 2 (29:56.954)
15 Caluzi, Rino Tamins SUI 1

125 cc Race 1; 9 kierr.
1 Grünwald, Luca Waldkraiburg GER 25
2 Scholtz, Mathew Roy Durban RSA 20
3 Finsterbusch, Toni Krostitz GER 16
4 Alt, Florian Nümbrecht GER 13
5 Öttl, Philipp Ainring GER 11
6 Kartheininger, Daniel Boos GER 10
7 Fritz, Marvin Neckarzimmern GER 9
8 Weihe, Marcel Petershagen GER 8
9 Jantulik, Jakub Kysucké Nové Mesto SLO 7
10 Dubbink, Ernst Daarle NED 6
11 Kristiansson, Alexander Hörby SWE 5
12 van den Dragt, Frank Elspeet NED 4
13 Hübsch, Eric Lichtenstein GER 3
14 van Broekhoven, Bryan Zevenbergen NED 2
15 Trautmann, Lukas Plainfeld AUT 1

Eeki Kuparinen keskeytys 4 kierroksen jälkeen

125 cc, 17 kierr.
1 Scholtz, Mathew Roy Durban RSA 45
2 Grünwald, Luca Waldkraiburg GER 36
3 Finsterbusch, Toni Krostitz GER 36
4 Alt, Florian Nümbrecht GER 26
5 Öttl, Philipp Ainring GER 21
6 Kartheininger, Daniel Boos GER 19
7 Fritz, Marvin Neckarzimmern GER 17
8 Raemy, Damien Wünnewill SUI 16
9 Hübsch, Eric Lichtenstein GER 10
10 Jantulik, Jakub Kysucké Nové Mesto SLO 10
11 Weihe, Marcel Petershagen GER 8
12 Meile, Patrick Hugelshofen SUI 6
13 Dubbink, Ernst Daarle NED 6
14 Kristiansson, Alexander Hörby SWE 6
15 van den Dragt, Frank Elspeet NED 6
16 Pedone, Giulian Le Landeron SUI 5
17 Ecklmaier, Michael Gars GER 4
18 van Broekhoven, Bryan Zevenbergen NED 2
19 Trautmann, Lukas Plainfeld AUT 1

Eeki Kuparinen keskeytys 6 kierroksen jälkeen

Sivuvaunut
1 Hock, Kurt Oberursel GER 25
2 Päivärinta, Pekka Hinthaara FIN 20
3 Schlosser, Markus Schönbühl SUI 16
4 Roscher, Mike Großalmerode GER 13
5 Centner, Wolfram Radebeul GER 11
6 Eilers, Dieter Wiesmoor GER 10
7 Rutz, Jakob Waltenstein SUI 9
8 Zimmermann, Robert Bad Säckingen GER 8
9 Gürck, Uwe Münstertal GER 7
10 Ruppert, Christian Schnaittenbach GER 6
11 Kiser, Stefan Neuhausen SUI 5
12 Kretzer, André Wilsbach GER 4
13 Purtschert, Olivier Goldau SUI 3
14 Wotzka, Thilo Karlstein GER 2
15 Baert, Chris Oudenaarde-Mater BEL 1