Ilmoitus

BMW:ltä uusi A2-nakupyörä

BMW laajentaa F 450 -malliperhettään uudella nakupyörällä. F 450 R:n kaksisylinterinen moottori tuottaa A2-luokkaan sopivat 48 hevosvoimaa, ja paino ajokunnossa on 175 kilogrammaa. Kaarre-ABS ja luistonesto kuuluvat vakiovarustukseen, ja lisävarusteena saatavilla oleva automaattikytkin helpottaa liikkeellelähtöjä ja pysähtymisiä.

Salmela sivusi uransa parasta tulosta Motegissa

Rico Salmela sijoittui viidenneksi Moto3-luokan Japanin GP:ssä Motegissa. Red Bull KTM Tech3 -kuljettaja taisteli kilpailun alkupuolella palkintopallisijoista ja sivusi sekä kautensa että Moto3-uransa parasta tulosta.

Benellille uusi maahantuoja

Edellisen maahantuojan lopetettua toimintansa Benelli oli hetken ilman Suomen-maahantuojaa, mutta AutoBike on tuonut merkin uudelleen kotimaan markkinoille.

Ilmoitus

Uusin numero